به راحتی تعداد غلط های خودتون رو کاهش بدین!

چگونه تعداد غلط های خود در آزمون  را  کاهش دهیم؟

در درجه ی اول باید دنبال علت اشتباهات تون بگردید

توی محاسبات اشتباه کردید؟!

هول شدید و بی دقتی کردید؟!

تمرکز کافی نداشتید؟!

به مباحث مسلط نبودید؟!

وقت کم آوردید؟!

همه ی شک دار ها رو زدید؟!

بین دو گزینه زیاد موندید؟!

حتی ممکنه گزینه ها رو پس و پیش زده باشید!

راه حل چیه؟

1️⃣ صورت سوال رو درست بخون!

عمده غلط ها بخاطر اینه که صورت سوال خوب خونده نمیشه و اون چیزی ک سوال میخواد به خوبی درک نمیشه و همین عامل پاسخ ناقص و اشتباهه. برای مثال قیدها نقش مهمی در سوالات ایفا میکنن..

2️⃣ بدون چرا انقد شک میکنی!

شک کردن بین دوتا گزینه یک علت خیلی بزرگ داره اونم یادگیری ناقصه و علت اصلی یادگیری ناقص، حل نکردن تمرین و تست زیاد و مرور نکردنِ اشتباهاته ! واسه همین فکر میکنی بلدی حتی جایی از کتاب که مربوط به این سواله یادت میاد ولی نمیدونی کدوم گزینه درسته!!

3️⃣عدم عکس العمل درست نسبت به سوال ها!

آزمون درست آزمونی هست که بخشی از سوالات به شرط آمادگی شما سوالات ساده ای باشند پس میتونی با استفاده از تکنیک ضربدر_منها اونا رو جدا کنی و بهشون پاسخ بدی.تست های سخت و زمان‌بر هم در مراحل بعدی قرار می‌گیرند. اینو یادت باشه ک همه سوالات برای جواب دادن همین اول کاری طراحی نشدن. به طور واضح تر همین لحظه ی اول ک صورت سوال رو می‌خوانید اگر بین دوگزینه شک دارید یا حس می کنید سرعت رسیدن شما ب پاسخ کند کافیه فقط یک ضربدر کنار آن بزنید و از آن عبور کنید.

اگر سوال سخته یا مراحل حل اون یادتون نمیاد یا بعد از پشت سر گذاشتن کمی از مراحل حل فهمیدید که به جواب نمی‌رسید یامبحث را قبلا بطور دقیق نخوانده اید کافیه علامت منها کنار آن بزنید و از سوال رد شوید.

نکته ی مهم در عبور سریع از این سوالاته! چون در غیر این صورت ذهن شما درگیر میشه و معمولا نتیجه کار اونی که دلتون میخواد در نمیاد( معمولا  انتخاب غلط از آب در میاد) و وقت شما بیش از حد استاندارد صرف اون سوال میشه و علاوه بر فرصت، انرژی و توان ذهنی شما نیز دچار فرسایش میشه بنابراین هرچه به پایان آزمون نزدیکتر میشید تعداد بی دقتی ها و پاسخ های غلط بیشتر میشه بدون این که متوجه باشید! پس سعی کنید حتما از روش ضربدر منها استفاده کنید.

4️⃣هول نشین!

تکنیک های مدیریت زمان سر جلسه بهت کمک میکنن تا به درستی وقتت رو تنظیم کنی و برای جواب دادن به سوالا هول نشی. آرامش و تایم بندی میتونه به دقتت کمک کنه.

5️⃣تحلیلش کن!

آدم عاقل از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه! باید بدونی آزمون میدی که متوجه اشتباهاتت بشی و اونا رو رفع کنی درواقع تحلیل آزمون یکی از اثربخش ترین راه های کنترل اشتباهات بعدیه!

6️⃣استرس رو دور کن!

تکنیک های آرام‌ سازی، تنفس درست، تغذیه مناسب،خواب کافی و…. توی کنترل استرس موثر هستن.حواستون ب سلامتی تون باشه.